SEMINÁŘ 4.2. - ŤINGY
SEMINÁŘ 11.2. – ŤINGY (Ťing je podnět, ne návod. Rozvíjej jej v sobě.)
* O NAŠÍ LENOSTI. Opět nemáme ke sdělení nic nového, jen připomínáme z jiných úhlů to méně jasné, co už ale „dávno znáte“. Vy jste však výjimeční v tom, že se chcete pro spokojené žití přiměřeně namáhat, ne se jen vézt a přijímat, jak je běžné. Ten lepící „med sladké pasivity“ je třeba překonávat nejprve ve vědomí. Protože právě jím kreslíme rozměr svého současného života.
* BOŽSTVÍ V NÁS. Každý jsme v počátku (při početí) obdržel dotykem Tvořivých sil „božství“. Jak spokojený život teď prožíváme, vyplývá ze souladu našeho vědomí s božstvím v nás. Praktický život přirozený soulad kalí a pokrývá prachem „lenosti, nemohoucnosti a pohodlí…“ Překonávejme lenost myšlení a „říkejme“ svoje myšlenky božství v nás. Můžeme je nazývat jakkoliv (Inejt; Buněčky, Andílci…). Božství (= svazek paprsků) se dokáže na naše slova – myšlenky – city naladit a přijmout je. Kvantová tvořivost má více (individuálních) postupů. Kromě obřadných forem (naučených v počátku) se vyvíjí ve sdělování záměru Tvořivým Silám individuálním vnitřním „hovorem“ – cítěním, vizemi aj..
* VĚDOMÍ. Připomeňme si, že „vědomí“ (od „věděti“) je centrum naší duševní činnosti. Obsahuje např. vnímání, myšlení, cítění, vyjadřování, pamatování… a další. Vědomí má i funkce orientační, kontrolní, sjednocující. Žijeme jen to, co si uvědomujeme. Hranice našeho žití kreslí vibrace našeho vědomí. Co si neuvědomujeme, to je mimo okruh našeho života. Spokojenost svého žití utváříme sjednocováním svého vědomí s božstvím v nás. To je základní, stálý atribut vnitřního hovoru slovy, vizí, vnitřním dotykem i úsměvem. (Příklady častého KVANTOVÁNÍ): „ Zdravím, Inejt, cítím tě v hrudi- děkuji. Požaduji stálý soulad (částí) mého vědomí s božstvím ve mně… Děkuji, odpoutávám…“ nebo: „ Milá Inejt, drahá Duše, požaduji, vyšlete úsměvy souznění k paprskům božství ve mně. Děkuji, odpoutávám. … nebo: „…požaduji nasměrování intuice k tomu, co mne trápí.. Dík, odpoutávám.“
* NEULETĚT z reality! Je třeba respektovat přirozené (fyziologické) meze a potřeby. Osobnost je utvořena vědomím (programy) a tělem (nástroji k realizaci). I při péči o metafyzické složky osobnosti jsme „drženi u kořenů“ biologických potřeb těla. Proto péči a údržbu začínáme pohybovým aparátem a vjemy orientujeme k citovým prožitkům aktivit. „…vnímám kontakt s božstvím. Děkuji,
Inejt, za moje směrování k vyrovnávání útrobních i pohybových struktur. Pravidelně o ně pečuji vyvažováním souznění s božstvím ve mně… Děkuji, odpoutávám…“
* VĚDOMÍ KVANT (nepatrného) – to je počátek. Víme, že všechno velké a silné vychází z malého, slabého a nepatrného. Právě tam obracejme prvotní pozornost pro nápravu životních situací (myšlenky přetvářejí buňky; dechy formují myšlenky a emoce…). Aplikujme níže nabídnuté souhrny o dechu do denní praxe úpravy toků žití těla i vědomí – kvantování. Každou část by bylo možné dál rozkládat do „nižších entit“, ale neutopme se v rozsahu a různosti. Vyberme si 1-2 prvky, delší dobu je v kvantování užívejme a střádejme fyziologické (=přirozené životní děje) poznatky.
Vladimír (5.2.2023) Více na https://www.sec-zeman.cz/ / Šuplík Jany 1 – 2 - 3 / a Krabice Vladimíra/…
****** ZDE obrázek fyziologických účinků dechů******